Příběh

V roce 2012 navštívila paní Stuchlíková společně se svým synem Míšou Stuchlíkem rugbyový turnaj DRAGON CUP. Na tomto turnaji se obrátila na hráče A mužstva s ppříběhem a žádostí o pomoc.

Ten příběh se začal psát v den, kdy se Míša Stuchlík dozvěděl o možnosti zúčastnit se Brněnského půlmaratonu, Brněnské desítky.  Již dříve se zúčastnil podobné akce. Tato akce se uskutečnila v Praze, což díky vzdálenosti Míšovi působilo drobné komplikace. O to víc ho potěšil souhlas brněnských organizátorů půlmaratonu s jeho startem na této akci.

Absolování celého brněnského půlmaratonu pro Míšu samotného by bylo ovšem velmi náročné a to nejen po fyzické stránce. Z tohoto důvodu se obrátil na hráče týmu DRAGON BRNO. Ty tato myšlenka nadchla  a požádala vedení klubu o souhlas pomoci Míšovi. Vedení Dragonu tuto myšlenku jednomyslně podpořilo a rozhodlo se Míšu plně podpořit.

V rámci spolupráce s Fan klubem HC Kometa Brno vedení Dragonu představilo celý projekt zástupcům Fan klubu a požádalo je o případnou možnou spolupráci. Vedení a členská základna Fan klubu se tuto připravovanou akci jednohlasně rozhodlo podpořit a nabídlo své zkušenosti a nápady vedení Dragonu Brno. Společně vytvořili pracovní skupinu, která během několika dnů připravila nástin celého projektu.

Tento projekt pracovní skupina představila paní Stuchlíkové a panu Čtvrtníčkovi (řediteli brněnského půlmaratonu), kteří projekt odsouhlasili a plně podpořili.

Tímto vznikl projekt Sportovci pomáhají a v prosinci roku 2013 byl tento projekt představen vedením Dragonu Brno zástupcům brněnských klubů sdružených v UNII SPORTOVNÍCH KLUBŮ. Díky tomuto souhlasu a pozitivnímu ohlasu zástupců brněnských sportovců, vstoupila Unie sportovních klubů do tohoto projektu.

Cílem tohoto projektu je pomoc a podpora Miši Stuchlíka při účasti naa brněnském půlmaratonu. 

V rámci Unie sportovních klubů se budou od prosince do dubna konat na vybraných zápasech klubů podpůrné akce, kterých se Míša zúčastní.

První akcí je 4.ročník turnaje hokejových fanoušků, který se koná poslední víken před vánocemi (21. a 22. 12.2013)

Další akce, informace o klubech a Míšův příběh naleznete na těchto stránkách...