Draci Brno zahajují extraligu a Míša bude při tom

01.04.2014 00:28

Bassebalový team DRACI Brno startují extraligu v pátek 4.4.2014 od 20.00 hod. Úvodní nadhoz provede Míša.....

Extraliga začíná, Draci hostí Eagles

Preview k zápasům: Draci Brno – Eagles Praha

Dočkali jste se! Dlouhé zimní měsíce jsou u konce, přišel opět čas hrát baseball. Rozjíždí se extraligová sezóna, na jejímž konci by mohl být 19. titul pro brněnské Draky, anebo taky ne. To v dnešním článku nezjistíme, ale podíváme se podrobně na sérii s pražskými Eagles.

Eagles vloni pod vedením hlavního trenéra Richarda Kanii ztratili dobře rozjetou sezónu v samotném závěru a play off jim těsně uniklo. Museli se smířit s pátým místem, což pro vicemistry z roku 2012 asi nebylo to, co od sezóny očekávali.

Vzájemná utkání z loňského roku hovoří zcela jasně ve prospěch Draků Brno. Ti ani v jediném zápase s Eagles nezaváhali a poradili si s nimi pětkrát. (13:3, 5:0, 19:9, 11:3, 4:1)

Ovšem to je minulost. Pojďme se soustředit na to, co nás nejspíš o víkendu čeká.

Eagles v zimě propustili ze svých řad zkušeného trenéra Kaniu a coby hlavní trenér působí bývalý vynikající hráč Michal Müller, který za Eagles loni odehrál 16 utkání. Další posilou je návrat Jana Drábka.

Eagles přivezou do Brna i zahraniční posily. Konkrétně catcher Tom Ward, který v loňské sezóně pálil s průměrem .394, což bylo nejlepší číslo mezi hráči Eagles. Druhou zahraniční posilou je nadhazovač Bradley Merritt, kterého každý fanoušek Draků dobře zná pro jeho spisovatelské nadání konspiračních teorií o finálové sérii 2012.

Právě Merritt by měl celou sezónu na kopci odstartovat v pátek večer. Loni odházel celkem 111 směn, ze kterých drží statistiku ERA 4.70, dalšími startujícími nadhazovači by měli být Tomáš Duffek (110.1 směny a ERA 3.75) a nejspíš Daniel Vítek, ten má z loňska odházeny pouze 20.1 směny.

Největší hvězdou Eagles je bezesporu vynikající zadní polař Matěj Hejma. Loni pálil s průměrem .338, k tomu si připsal 10 dvoumetových odpalů a 7 homerunů. O Tomovi Wardovi již byla řeč, dále je tu Jan Homolka (.264, 22 RBI’s) Ta pálkařská čísla nejsou až tak skvělá a pouze dva hráči si udrželi pálkařský průměr nad hranicí .300.

Co se týče obranné hry, tak se Eagles dopustili loni celkem 50 errorů. Pro porovnání Draci chybovali 48 krát, takže v této statistice je to téměř vyrovnané.

Jdeme do dračích řad. Mezi nejlepší nadhazovače patřili Martin Schneider a Zachary Samuels. O víkendu rozhodně ani jednoho z nich neuvidíte, protože Schneider je po operaci lokte a Samuels ukončil baseballovou kariéru.

Nejvíce odházených směn si mezi sebe loni rozdělili Petr Minařík (79 směn) a Michal Sobotka ( 76.2 směn) Jeden z nich by měl začít v pátek. Protože se hrají tři utkání, je téměř jisté, že uvidíme start nové akvizice a na kopec se postaví i australský levák Wilson Lee.

Druhou zahraniční posilou Draků je Alexander Derhak, catcher, kterého letos čeká 4. sezóna v dresu černo-bílých Draků Brno. Před pohárem mistrů dorazí ještě nadhazovači Malecek a Filipek. Vrací se Přemek Chroust, který loni hrál za Hrochy Brno.

Každý nadhazovač, který čelí dračímu lineupu ví, že to nebude jednoduché. Draci hrají ofenzivní baseball založený na mnoha bodech. Podle toho vypadají i pálkařské statistiky a je to největší rozdíl mezi Draky Brno a Eagles Praha.

Vše vede Martin Schneider s průměrem .383, 7 homeruny a 20 ukradenými metami, následuje Tomáš Polanský .339, 12 dvoumetových odpalů, Alexander Derhak  .338 vede statistiku RBI’s. tedy stažených bodů s číslem 40. Martin Veselý .325 a 13 dvoumetových odpalů, Arnošt Dubový .321 a Michal Ondráček .313 a 36RBI’s.

V závěsu jsou ještě Jakub Hajtmar a Karel Hrušovský, uvidíme komu Arnošt Nesňal s Hynkem Čapkou svěří první metu, zda mladému Kremláčkovi anebo navrátilci Pavlu Budskému, který je v nejlepších letech.

Obrázek o síle obou týmů si udělejte sami. Také si udělejte čas. Vše začne v pátek večer na Městském baseballovém stadionu, přiznám se, že si nevzpomínám kdy naposledy začínala Extraliga v Brně večerním zápasem. Vše vypukne ve 20:00, v sobotu bude série pokračovat od 13:00 a 16:00.

Takže v pátek večer se všichni zase uvidíme na baseballu! Těším se na Vás.